STYL ŻYCIA Uncategorized

Prezent na ostatnią chwilę

prezent

Czasami zniechęca nas wizja przepychania się do kasy. Przypominać to może pogo na płycie koncertowej. Jeśli mamy lęk przed tłumami i brakuje nam tchu w zatłoczonych przestrzeniach – jest na to sposób. Z pomocą idą prezenty niematerialne, takie, które będą wspaniałą inwestycją w doświadczenia, wrażenia, pobudzą emocje, takie które nigdy się nie zestarzeją, a dzięki temu nasz prezent zapisze się w pamięci na dłużej

Bo ile można mieć rzeczy?

W dzisiejszych czasach jeśli ktoś czegoś naprawdę potrzebuje to sam sobie to sprawi coś co w 100% będzie spełniać oczekiwania. I mimo, że znamy czyjeś upodobania – boimy się, że prezentując książkę, płytę lub kolejną apaszkę – nie trafimy w punkt. Czasem zwlekamy do ostatniej chwili. Na szczęście to nie przekreśla powodzenia naszej misji.

Dziś mamy dużo możliwości, które możemy zrealizować bez wychodzenia z domu! Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu i dobry pomysł. Przychodzę więc z pomocą dla tych, którzy trochę zwlekają, a dzięki mnie być może wymarzony prezent dla bliskiej osoby dostaną na maila! Dodatkowo prezent będzie minimalistyczny i w duchu zero waste  co dodatkowo może zachęcić.

Minimalizm nie ma jednej, poprawnej definicji, jest ich tyle ile samych minimalistów a ci z kolei są w otoczeniu każdego z nas. Są tacy, którzy może nie określili by się nimi, ale obserwując ich zachowania konsumpcyjne, idealnie wpasowują się w ten nurt – na przykład mój mąż.

W mojej opinii minimalista to osoba, która realizuje swoje niezbędne potrzeby a minimalizuje zachcianki. Dzięki temu w swoim otoczeniu ma tylko to co jest potrzebne i użytkowe. Minimaliści często nie lubią prezentów materialnych, nie lubią otaczać się zbędnymi rzeczami, mają wszystkiego minimalną, ale wystarczającą ilość. Często wolą inwestować w doświadczenia. Przedstawiam Wam propozycje na prezent, który nie zajmie przestrzeni i który będzie wspaniałą inwestycją siebie, nowe umiejętności lub doznania.

Moje subiektywne 5 propozycji

1/ Bilet do teatru

Bilety to świetne prezenty, i sprawdzą się zawsze, oczywiście w zależności od tego jakie. Teatr to miejsce, które sprawdzi się zarówno dla siostry jak i rodziców. To miejsce na idealną randkę bez popcornu i reklam. Coś eleganckiego.

Termin wybierz możliwie bezpieczny, na pewno nie wtorek na 16:00. Niedziela wieczorową porą powinna sprawdzić się w 99 procentach.

2/ Voucher na kurs lub szkolenie

Zarówno dla początkującego rysownika jak i entuzjasty malarstwa świetnym prezentem może być również wykupienie kursu, voucher na dowolną ilość zajęć rysunkowych w pracowni rysunku. Jeśli Twój przyjaciel jest minimalistą i nie potrzebuje zatem dodatkowych gadżetów, albo do tej pory był samoukiem – taki prezent pomoże mu zbudować warsztat rysunkowy pod okiem profesjonalistów. Voucher może zostać przesłany mailem w wersji elektronicznej a link na voucher do kursu rysunku znajdziecie tutaj!

3/ Wyjątkowe doświadczenie

Kolejną propozycją jest inwestycja w fantastyczne, nietuzinkowe doświadczenia. Przejazd wyścigowym samochodem, a może 12 strzałów na strzelnicy? Wrażenia pozostaną na długo, a prezent również można nabyć przez Internet.

4/ Karta podarunkowa

Karta podarunkowa czyli bon upominkowy z kwotą do wykorzystania w konkretnym sklepie, czy to księgarni czy sklepie plastycznym. Faktycznie – nikt nas nie zna jak my sami! Zamiast obdarować kogoś zestawem losowych gadżetów – dajemy możliwość kupienia ich sobie osobiście.

P.S. Jeśli chcesz kartę nabyć osobiście – w Wigilię jeszcze zdążysz!

5/ Wyjazd na weekend

Jeśli myślisz o czymś bardzo spersonalizowanym spróbuj zorganizować weekendowy wyjazd za miasto. Myślę że to fantastyczna propozycja dla par, aby spędzić weekend w nowym otoczeniu. Oczywiście zaproszenie na wspólny weekend spróbuj wykonać samodzielnie w formie kartki!

 

Udanych prezentów i Wesołych Świąt!

Ania

prezent