STYL ŻYCIA SZKICOWNIK

SZKICOWNIK #3 – SZKICE Z GŁUSZY

SLOWLIFE

Odkąd jestem mamą wiem, że wszelkie planowanie trzeba brać bardzo z przymrużeniem oka, i akceptować jeśli coś robi się później niż się planowało. Ale teraz nie o tym. Na Sylwestra wraz z pięcioma innymi parami udaliśmy się do totalnej głuszy, z daleka od imprez na starym mieście i fajerwerków.

 

W środku lasu

Mogłoby się wydawać, że w miejscu tak oddalonym od cywilizacji nie będzie za wielu ciekawych widoków do rysowania, że pewnie tylko drzewa i chaszcze. Mi udało się znaleźć kilka innych tematów. Miałam kilka dni na przemyślenia i na podsumowanie roku, o których pisałam tutaj (klik)

ANNA GAĆ SLOW LIFE

Pakowaliśmy się na szybko – od razu po powrocie ze świąt – następnego dnia wyjazd do lasu. Ekwipunek znacząco się różnił, szczególnie pod kątem dziecka. Zapomniałam więc włóczek i szydełka, i podczas wieczorów, kiedy dziewczyny tworzyły niesamowite cuda – ja trochę rysowałam i zbierałam myśli. Na szczęście zawsze w plecaku schowane mam 2 małe szkicowniki i o w nich powstało kilka rysunków.

Codzienne historie

Szkice powstawały podczas zwykłych czynności, a czasem braku czynności. Kiedy córeczka ucinała sobie drzemkę – siadaliśmy przy kominku – mój mąż wpatrzony w ogień i zasłuchany w trzaskanie. Mówił ,że mógłby patrzeć godzinami w skaczące płomienie.

szkicownik anna gac

Śnieg na przełomie grudnia i stycznia jest rzadko, wręcz nie pamiętam białych świąt. Udając się na przebieżkę miałam wrażenie że jest koniec października. Wodę otaczała zeschła trawa i mgła. Przy naszych domkach były dwa liche pomosty, zbyt liche by na nich przesiadywać.

SLOW LIFE

Czasami nie trzeba jechać daleko, nie trzeba szukać spektakularnych katedr i czekać na idealną porę dnia w której słońce rzuci idealny cień. Oczywiście, marzy mi się taka sytuacja, jednak nie szukajmy wymówek. Jeśli masz w planie codziennie COŚ rysować – rozejrzyj się po prostu dookoła!

Szkic Codzienny

Moje propozycje na Szkic Codzienny podczas kontaktu z dziką naturą:

  • postać – zawsze znajdzie się ktoś, kto właśnie usiadł z książką, wykorzystaj to szkicując sylwetkę z natury. To samo tyczy się np. śpiącego dziecka lub pupila.
  • natura – być może sztampowo ale znalezienie drzewa do wykonania studium nie jest takie proste. Idź na spacer, rozejrzyj się, znajdź samotną sosnę, która oddziela się ciemną sylwetą od horyzontu
  • architektura – szopa, stara chata z rozpadającym się dachem a może studnia i lichy płot? To świetne tematy dzięki którym przestudiujesz rysunek faktury drewna lub kamienia.

Motywuję do codziennych choćby małych szkiców. Otacza nas wiele pięknych widoków, które być może na co dzień pomijamy wzrokiem.

SLOW LIFE